Opakowania

Opakowanie dla linii skórzanych etui marki Herisson


Opakowania na akcesoria

marki FOREVER do telefonów komórkowych 

Opakowanie na świeczkę diodową

Pudełko na świeczkę diodową

Opakowanie na odtwarzacze MP3 i MP4

Odtwarzacz MP3, dla którego zaprojektowaliśmy opakowanie, jest produktem dedykowanym dla młodzieży. Ta grupa odbiorców nie lubi sztampy, jest też uodporniona na marketingową paplaninę. Młodzież chce być niezależna, samodzielnie podejmować decyzje, ich wybór pada na produkty, które są modne, funkcjonalne, polecane przez znajomych. Chcieliśmy, aby opakowanie dobrze eksponowało odtwarzacz MP3 oraz wskazywało na młodzieżowy charakter produktu. Zastosowaliśmy owalny, przezroczysty blister, w którym bardzo dobrze wyeksponowany został odtwarzacz, natomiast pozostałe elementy zestawu (kabel, słuchawki, płyta instalacyjna, instrukcja obsługi) zostały schowane pod wkładką z tańczącą, młodą dziewczyną, która słucha oczywiście muzyki z tego odtwarzacza.

Aby stosunkowo drogi odtwarzacz MP4 dobrze eksponował się w opakowaniu i skupił na sobie uwagę klienta, zastosowaliśmy blister o ciekawym, oryginalnym kształcie. Na wkładce blistra umieściliśmy grafikę i zdjęcie, nawiązujące do głównej funkcji produktu, czyli odtwarzania plików muzycznych. Opakowanie eksponuje to co jest najważniejsze, czyli odtwarzacz MP4, natomiast wszystkie pozostałe elementy zestawu (ładowarka, kabel, słuchawki, instrukcja obsługi, płyta instalacyjna) są ukryte wewnątrz opakowania. Blister posiada eurooczko, dzięki któremu produkt można zawiesić na ekspozytorze.

Projekty opakowań na akcesoria RTV

Pudełko i obwoluta Navigation Mobile Pack

Projekt pudełka rozpoczęliśmy od określenia kształtu wykrojnika. Chcieliśmy, żeby to było standardowe, prostokątne pudełko z okienkiem, eksponującym umieszczony w środku odbiornik GPS. Mieliśmy różne pomysły na to okienko – mogło być okrągłe, owalne, w kratkę lub trójkątne. W rezultacie przygotowaliśmy kilkanaście projektów okienek, a ostateczną decyzję podjął klient, wybierając klasyczne, prostokątne okienko o zaokrąglonych rogach. Pudełko wydrukowaliśmy na kartonie bardzo dobrej jakości – śnieżnobiałym od spodu, z zewnątrz pokrytym grafiką i folią matową. Wewnątrz pudełka zastosowaliśmy wewnętrzną wkładkę z wgłębieniami na akumulator, ładowarkę, kabel i inne elementy zestawu. Na życzenie naszego klienta wersją wiodącą na opakowaniu jest wersja anglojęzyczna. Z tyłu pudełka umieściliśmy tłumaczenia na kilka innych języków.
Zaprojektowaliśmy również obwolutę na pudełko limitowanej serii zestawu, zawierającego Bluetooth odbiornik GPS oraz Navigację GPS. Na obwolucie musieliśmy umieścić obok siebie dwa różniące się kolorystycznie logotypy – TF1 oraz NaviExpert. Opakowanie miało eksponować odbiornik GPS oraz wskazywać klientom, że w pudełku znajduje się karta z kodem aktywującym Nawigację GPS.

Opakowania i nadruk na płyty CD i DVD

Zaprojektowaliśmy nadruk na płyty DVD i CD marki FOOF, a także opakowania na te płyty: slimy na 1 płytę, pudełka na 10 i 25 sztuk oraz folie na 100 sztuk płyt. Dla płyt DVD zastosowaliśmy granatowy kolor, a dla płyt CD błękitny. Każda płyta obowiązkowo zawiera informację o rodzaju płyty, pojemności, miejsce na własnoręcznie umieszczane opisy oraz oczywiście logotyp.

Blister i obwoluta na akumulatory konsumenckie

Zaprojektowaliśmy opakowania dla serii akumulatorów konsumenckich marki TF1.

Blister i obwoluty na akumulatory niklowo kadmowe wyróżniliśmy pomarańczowym kolorem. Słoneczne, ciepłe kolory opakowania powodują, że akumulatory dobrze eksponują się w sklepach i zwracają uwagę klientów ostatecznych.

Akumulatory konsumenckie marki TF1

Dla akumulatorów niklowo wodorkowych zaprojektowaliśmy blister i obwolutę w intensywnych, zielonych barwach. Zastosowaliśmy owalny kartonowy blister z eurooczkiem do zawieszania baterii na specjalnie przystosowanych dla nich ekspozytorach.
Na opakowaniu umieściliśmy wymagane przez Inspektorat Ochrony Środowiska oznaczenia: znak selektywnej zbiórki, recycling i inne.

Blister i obwoluta na baterie jednorazowe

Zaprojektowaliśmy opakowania dla baterii jednorazowych marki TF1. Dla baterii alkalicznych przygotowaliśmy blister i obwolutę w kolorze zielonym, spójnym z kolorystyką logotypu TF1. Zastosowaliśmy klasyczny, prostokątny blister o zaokrąglonych rogach z powiększonym eurooczkiem. Na blistrze umieściliśmy ikonki, symbolizujące urządzenia, dla których przeznaczone są te baterie, czyli np.: aparat cyfrowy i odtwarzacz CD.

Nazwa “baterie węglowe” zainspirowała nas do zaprojektowania czarnych obwolut, które ożywiliśmy złotymi akcentami. Zastosowaliśmy ten sam klasyczny, prostokątny blister o zaokrąglonych rogach, który zaprojektowaliśmy dla baterii alkalicznych. Na blistrze umieściliśmy złote akcenty oraz ikonki niektórych urządzeń, dla których przeznaczone są baterie węglowe – latarkę i zegarek.

A tak prezentują się baterie na ekspozytorach reklamowych:

Ekspozytor na baterie alkaliczne TF1

Akumulatory HYBRA+

Akumulatory o nazwie HYBRA+ to połączenie najlepszych właściwości akumulatora i baterii alkalicznych. Ogniwa te są fabrycznie naładowane (tak jak baterie) co sprawia, że można ich używać od momentu nabycia, jednocześnie można je ładować (jak akumulatory) dzięki temu, otrzymujemy idealne źródło energii odnawialnej.

Zaprojektowaliśmy opakowanie – blister na dwie baterie AA o pojemności 2000 mAh oraz blister na dwie baterie AAA o pojemności 800 mAh:

Zaprojektowaliśmy również obwoluty na baterie, spójne kolorystycznie i graficznie z opakowaniem HYBRA+.

Aby poznać opinie ostatecznych klientów na temat nowego produktu, wysłaliśmy kilkaset sztuk baterii do testowania i zaopiniowania potencjalnej grupie docelowej.

Oprócz opinii na temat samego produktu, dla nas cenne były również uwagi na temat opakowania baterii. Poniżej kilka przykładowych opinii:

Opakowanie zwracające uwagę, wszystko dobrze widoczne, ładnie wyeksponowane. Kolorystyka stonowana, dobrze dobrana – „nie gryzie się”. (Urszula B.)

Kolorystyka natomiast jest dobrana jak dla mnie idealnie. Połączenie zielonego z niebieskim kojarzy mi się z czymś przyjaznym dla środowiska, a w pewnym sensie alkaliczne baterie są bardziej przyjazne od zwykłych dla naszego otoczenia. Podobnych kolorów nie widziałem nigdy na innych bateriach, tak więc powinny się one wyróżniać na tle konkurencji. (Dawid B.)

Kolorystyka bardzo ciekawa i oryginalna, wyróżnia się spośród tych akumulatorków, które już posiadam;) (Mateusz D.)

Śliczne, kolorowe, aż chce się otworzyć i przyjrzeć im się z bliska. Z drugiej strony są tak elektryzujące w tym opakowaniu, że nie chce się ich otwierać żeby nie straciły części tego uroku. Opakowanie ma super dobrane kolory są elektryzujące, żywe i przyciągają wzrok. Z pewnością sięgnęłabym po nie, widząc je na sklepowej półce. Rzucają się w oczy (Izabela G.).

Co do kolorystyki to też jest w porządku. Według mnie znamionuje ona energię i witalność, czyli obie cechy, które powinna posiadać Hybra i które cechy posiada. (Michał G.)

Blister na akumulatorki Hybra

Jak potwierdzają sami zainteresowani, udało nam się uzyskać zamierzone cele: produkt wyróżnia się na tle konkurencji, ma ciekawą, energetyzującą kolorystykę i produkt dobrze eksponuje się blistrze, a przede wszystkim zwraca uwagę klienta ostatecznego, co w efekcie powoduje, że produkt dobrze się sprzedaje.

Projekt opakowania dla leku DERMYAL

Opakowanie leku DERMYAL

Piktogramy na opakowania produktów firmy SELENA

Piktogramy na opakowania dla firmy Selena

Więcej informacji na temat wykonanych dla firmy SELENA piktogramów można przeczytać na naszym blogu.